Najnowsze informacje :
Home / Aktualności / Ferie w mieście czyli rozkład jazdy. Co gdzie, kiedy na terenie powiatu….

Ferie w mieście czyli rozkład jazdy. Co gdzie, kiedy na terenie powiatu….

Już za niespełna tydzień dzieci i młodzież Powiatu Gryfickiego rozpoczną długo oczekiwane ferie zimowe. Zapewne jak co roku większość z nich spędzi ten czas w domu. Tym bardziej postanowiliśmy przyjrzeć się ofercie zajęć przygotowanej przez największe gminy naszego powiatu tworząc dla Was swoisty rozkład jazdy. Rozpoczniemy go od oferty Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, który, w czasie ferii przygotował dla dzieci i młodzież dwa spektakle teatralne 17 lutego godz.18.00  „Chcecie wierzyć, czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie” oraz 24 lutego o godz.10.00 „SHOW z KLAUNAMI KULKAMI”. Jeżeli nie jesteście miłośnikami teatru nic straconego już 17 lutego w TOK-u dobędzie się pokaz edukacyjny „Pełna próżnia”, natomiast dzień później /18 luty/ „Noc w Bibliotece”, wcześniej zaś od  18:00 kolejny spektakl tym razem Teatru Rozmaitości który pokaże spektakl „Gwitajcie”. W drugim, tygodniu ferii również nie zabraknie atrakcji i tak we wtorek /21 luty/ do zabawy zaprosi„Piracka przygoda”, w środę /22luty/ miłośnicy warsztatów będą mieli okazję wziąć udział w organizowanych przez  ARTrzebiatów warsztatach artystycznych, natomiast w „Tłusty Czwartek” spróbować swoich sił w warsztatach kulinarnych /23luty/.

Płoty. Tutejszy Ośrodek Kultury 13 lutego organizuje zajęcia integracyjne, które poprzedzi poranek z bajkami. 14 lutego Karnawałowo-Walentynkowy Bal Przebierańców. Dzień później natomiast, czyli 15 lutego „Raz na sportowo”, zajęcia sportowe na nowej Hali Widowisko-Sportowej. Od godz. 16.30 Teatr Art. Re zaprezentuje spektakl „Złota kaczka”, natomiast 16 lutego zarezerwowano w kalendarzu na wycieczkę do manufaktury zdrowych słodyczy „Słodka Cytrynka” w Szczecinie. To nie koniec gdyż 23 lutego od godz. 12.00 MGOK w Płotach zaprasza na „Cuda na kiju”, czyli zajęcia kulinarne kończąc ferie VII edycją „Święta Pieroga”, które rozpocznie się 24 lutego od godz. 12.00.

Gryfice. Jak przystało na największe miasto powiatu oferta przygotowana przez tutejsze instytucje wydaje się atrakcyjna Zacznijmy, więc od własnego podwórka. Jak co roku Oratorium Parafialne organizuje w dniach 13-17 lutego w godzinach 10.00 – 13.00 półkolonie.

Miłośników kostki Rubika zapraszamy do udziału w zawodach speedscubingu /14-15 lutego/, oraz zawodach szachowych /21-22 lutego/w gryfickiej bibliotece. Początek zmagań godz. 10.00. Oba te wydarzenia organizują UKS Szach oraz Biblioteka Miejska w Gryficach.

Gryficki Dom Kultury Dość sztampowo wygląda tegoroczna oferta przygotowana przez miejscowy ośrodek kultury. GDK „nie błysną” i jak co roku organizuje „zgrane już” spotkania z funkcjonariuszami Policji połączone z wycieczką do Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. Ponownie w programie znajdziemy tzw. żelazne punkty, jakimi są zajęcia plastyczne, turniej gier planszowych, wycieczka „Szlakiem gryfickich zabytków” czy wreszcie gry i zabawy z WOPR-em. Na szczęście frekwencję powinny poprawić zapowiadający się interesująco projekt „Piastun” Słowianie i Wikingowie (warsztaty edukacji historycznej) /17 lutego/, Teatrzyk „Śpiąca Królewna i siedmiu krasnoludków”, Zimowa Orkiestra czy organizowane, co roku i kończące zarazem „ferie w GDK” ognisko /24luty/ w Smolęcinie.

W mieście słabo, za to w Świetlicach wiejskich, ciekawie. Znajdziemy tu m.in. zajęcia kulinarne, poranki filmowe, bilard, rzutki czy wreszcie zajęcia ZUMBY. Po szczegóły jednak odsyłamy Was na strony GDK.

Kapitol Centrum Rozrywki Rodzinnej niewątpliwie stanie się w tym roku sporą konkurencją dla sąsiedniego Domu Kultury. Wpływ na to mogą mieć organizowane tu „Zajęcia aktorskie dla dzieci” /15 lutego/, które poprowadzi Dominika Stefańska aktorka znana m.in. z serialu Klan. To nie wszystko 13 lutego sceną Kapitolu zawładną „Trzy wymiary gitary” zajęcia, które z założenia mają pomóc przyszłym muzykom zacząć przygodę z gitarą. Dzień później 14 lutego Szkoła Casio wspólnie z CRR Kapitol zaprasza młodych adeptów muzyki /dzieci w wieku 3-6 lat/ do udziału w Muzycznych Podróżach Zebrusia, czyli zabawach z instruktorem mających na celu poznanie magicznego świata dźwięków, które poprowadzi Jacek Tarczyński.

Na zakończenie jak się wydaje numer jeden wśród ofert spędzenia ferii w mieście, którą wspólnie przygotowały Biblioteka Miejska w Gryficach oraz GryfArena. W myśl zasady duży może więcej tegoroczne ferie spędzone w tych dwóch miejscach wydają się strzałem w dziesiątkę. Prześledźmy, więc rozkład jazdy. Zacznijmy od hali tu przez całe ferie na dzieciaki czekać będą zajęcia z piłki nożnej, squasha, koszykówki, tenisa stołowego, golfa, badmintona, zajęcia edukacyjne, plastyczne, prozdrowotne oraz językowe. W Bibliotece natomiast weźmiecie udział w zajęciach teatru cienia, pierwszej pomocy na wesoło, kodowania oraz bardzo popularnych organizowanych w czasie wakacji zajęć tzw. fabryki cukierków w czasie, których dzieciaki będą miał okazję ponownie stworzyć własnymi rękami kolorowe i mega słodkie lizaki.

Zobacz również

Cztery tony podłogi

13 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 18.00 w satyrycznym monodramie pt.„Cztery tony podłogi” …