Najnowsze informacje :
Home / Aktualności / Pływackie talenty wystartowały w mistrzostwach powiatu

Pływackie talenty wystartowały w mistrzostwach powiatu

Po trzech latach od otwarcia gryfickiej pływalni doczekaliśmy się pływackich mistrzostw powiatu. Potrzeba czasu by ci młodzi pływacy byli w stanie rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych miast. Dzisiejsze zawody były niejako przetarciem szlaku, ale jednocześnie pokazały ile jeszcze pracy musimy włożyć w to by kiedyś walczyć z najlepszymi zawodnikami w swoich rocznikach – powiedział nam jeden z opiekunów.

Najważniejsze jednak, że zrobiono pierwszy krok. Po nim powinny przyjść następne, które być może pozwolą w przyszłości znaleźć wśród uczniów lokalnych szkółek pływackich prawdziwy brylant na miarę Konrada Czerniaka czy Radosława Kawęckiego.

Podsumujmy jednak zakończone w piątek zawody zorganizowane w ramach sportu szkolnego Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2016/17. Generalnie były udane. Niestety nie bezbłędne, co jak przypuszczamy można zrzucić na brak doświadczenia w organizacji tego typu zawodów.  Wpadka, o której piszemy dotyczy braku kompletu wyników, które podobno mają zostać ogłoszone w poniedziałek. Posiadamy jednak szczątkowe wyniki, które prezentujemy.

Sztafety szkół podstawowych wśród chłopców wygrała Szkoła Podstawowa nr 4 w Gryficach, miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 3. Wśród dziewcząt sztafetę wygrała gryficka „trójka”. Miejsce drugie przypadło Szkole Podstawowej nr 4. Rywalizację gimnazjów wśród chłopców i dziewcząt wygrali zaś uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

Kończąc relację nie sposób jednak pominąć ważnej kwestii związanej z obiektem, który biorąc pod uwagę rozwiązania konstrukcyjne, nie nadaje się do rozgrywania zawodów sportowych z udziałem publiczności. Dlaczego? Ano, dlatego że nasza pływalnia nie posiada miejsc dla publiczności, przez co rywalizacja bez „dopingu” traci sens, pozbawiając jej typowego sportowego charakteru. Publiczność, owszem pojawiła się w obiekcie była jednak zmuszona oglądać zawody korzystając z szyby oddzielającej basen od holu obiektu lub co możecie zobaczyć na fotografiach obserwując rywalizację stojąc na mrozie i zaglądając przez oszkloną ścianę budynku z zewnątrz.  Niestety to spory problem, do którego przyjdzie nam się przyzwyczaić gdyż jak widać mamy w Gryficach obiekt rekreacyjny zamiast sportowego – powiedział naszej redakcji proszący o zachowanie anonimowości jeden z uczestników. I jak to zwykle bywa w Gryficach ważniejszą kwestią stała się ekonomia, która nie pierwszy raz zwyciężyła z rozumem.

Zobacz również

Ferie w mieście czyli rozkład jazdy. Co gdzie, kiedy na terenie powiatu….

Już za niespełna tydzień dzieci i młodzież Powiatu Gryfickiego rozpoczną długo oczekiwane ferie zimowe. Zapewne …