Najnowsze informacje :
Home / Aktualności / Wystawa malarstwa „Duchowość natury” – już otwarta

Wystawa malarstwa „Duchowość natury” – już otwarta

W Galerii Brama możemy podziwiać nową wystawę malarstwa zatytułowaną ” Duchowość natury „. Prezentowane na wystawie prace powstały podczas pleneru malarskiego zorganizowanego w Dziwnówku w dniach 27.08 – 03.09.2016 r. przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie. Jak każde wydarzenie kulturalne po prostu cieszy że jest.

Nie wiem czy niewielka sala czy też naprawdę duża liczba gości sprawiały wrażenie , że wernisaż wystawy cieszył się dużym zainteresowaniem.
Zapewne wpłynął na to fakt, ze wśród wystawianych obrazów znalazły się także namalowane przez  słuchaczki miejscowych uniwersytetów trzeciego wieku, Wandę Piwoni i Annę Winiarską. Otwarcia wystawy dokonała jej kuratorka Janina Kołodzińska – prezes UTW z Golczewa a zarazem organizatorka pleneru. Jak to bywa przy takich okazjach były kwiaty, życzenia i podziękowania ale też to co najważniejsze, bezpośrednie rozmowy z malarkami. Mieliśmy możliwość zamienienia kilku zdań również z paniami z Golczewa i Kamienia Pomorskiego, których prace zwisły na wystawie.  Wszystkie te niezwykle ciekawe rozmowy łączył jeden wniosek,  że na rozpoczęcie realizacji swoich marzeń każda pora jest odpowiednia a wiek …. to tylko cyferki w numerze pesel. Oby tylko zdrówko dopisało, czego im bardzo gorąco życzymy.
Wśród przybyłych na tę uroczystość zauważyliśmy uniwersyteckie instruktorki i duchowe opiekunki naszych malarek Monikę Artiuch i Olgę Bujanowską pod kierunkiem których powstały zaprezentowane już poza wystawą prace Wandy Piwoni. Niewątpliwie obie panie mają nie mniejsze powody do radości i dumy niż same artystki a te nie szczędziły im podziękowań. Bardzo też cieszy postawa Róży Szuster – dyrektor miejscowego Domu Kultury, która przyjęła wystawę i umożliwiła wystawienie nie objętych nią prac. Mamy wśród gryficzan zapewne wiele ukrytych talentów i każda , nawet najdrobniejsza okazja do ich odkrywania i promowania powinna być wykorzystywana a lepszą  niż ta trudno sobie wyobrazić. Sądzimy,  że nie będą z tym tak długo czekać uczestniczki Małej Akademii Plastycznej ART – Moniki Artiuch, które wniosły w to wydarzenie przyjemny powiew młodości. Ktoś powiedział, że obcowanie ze sztuką czyni nas lepszymi i  to co mieliśmy okazję zobaczyć i przeżyć, zdaje się potwierdzać, iż Platon miał rację twierdząc, ze dobro, prawda i piękno są nierozłączne.

Wystawa pozostanie w Gryficach do 28 lutego. Generalnie galeria jest cały czas dostępna jednak z uwagi na okres ferii zimowych warto przed jej odwiedzeniem telefonicznie to potwierdzić.

Zobacz również

Ferie w mieście czyli rozkład jazdy. Co gdzie, kiedy na terenie powiatu….

Już za niespełna tydzień dzieci i młodzież Powiatu Gryfickiego rozpoczną długo oczekiwane ferie zimowe. Zapewne …